parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Does Warhol's image of Marilyn Monroe achieve unity and balance? Why do you think he chose such strong and unnatural colors?
The data in a database management system that identifies the names of​ tables, fields in each​ table, and the properties of each of the​ fields, as well as whic
what were some of the challenges the newcomer slaves faced as they started their new lives
A 12-year-old boy with nephrotic syndrome is in remission for several months. One day the mother calls the clinic to report that for the past week her child's s
Please help !!! Read the passage. A panel of local judges awarded Mandeep Dulani first prize in the Montgomery County Youth Poetry Championships. Dulani, who li
A box is initially sliding across a frictionless floor toward a spring which is attached to a wall. the box hits the end of the spring and compresses it, eventu
are these correct??????
How many x intercepts appear on the graph of this polynomial function?
A triangle and a rectangle are drawn. The triangle's base is equal to the rectangle's length. The triangle's height is equal to the rectangle's width. Which se
The top of the pot displayed _________________ a. the religious turmoil of the time. b. life continuous cycle through reincarnation. c. an effigy of its owner.