amypanta256 amypanta256
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

What do you need to do to a variable with a coefficient?
For example: 4n=20.
add
subtract
divide
multiply

Respuesta :

omgitskatie omgitskatie
  • 04-01-2021

Answer:

wouldnt it be 5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

though unsucessful the georgia colony was founded to produce which two goods
Can anyone help please ?!?! I’ll mark brainlist
A package of 16 individual bags of Takis cost $12.80. If each bag contains 12 ounces, what is the unit cost per ounce?
James mixes 7 cups of water with 2 scoops of lemonade mix charlie needs to create a much larger batch of lemonade so he mixes 25 cups of water with 10 scoops of
Lea la siguiente afirmación de la sección titulada "Puede ser difícil aprender otro idioma" "Ellos no entienden. No se ponen en nuestro lugar ni se dan cuenta c
The formula c = 5p + 210 relates c, the total cost in dollars of hosting a birthday party at a skating rink, to p, the number of people attending. If Allie's pa
What is the value of x in the equation below? 11.9 - 0.8x = 4.5 A --6.6 B 9.25 С 17.2 D 20.5
I NEED HELP PLEASE !!!! I WILL GIVE BRAINLEST IF CORRECT
Sometimes by labeling the numbers in a statement, you can make a statement true that would normally be false. For example, the statement 12+2=3 could be made tr
PART A: Which of the following best describes the author’s purpose in this speech? [RI.1] [RI.6] A. To raise awareness about immigrant living conditions B. To g