shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Why is your village/ district/country less developed?​
whole grain rye flour that produces dark coarse loaves when used to make bread
Select all that apply. In another question in this lesson, you are asked if any or all of the following graphics would be useful in an instruction manual for pu
1. Which of the following was true about the life of a slave? (1 point) O They were seen as property. O It was required for them to learn to read and write. O M
What type of modulation is typically used by broadcasting stations to transmit pictures on television screens?
The scores of nine students in a math class were 74, 96, 75, 43, 100, 89, 62, 85 and 52. Find the range and median of the scores.
Jon has placed salad underneath raw meat in the storage unit. His manager, Cyndi, finds it. The correct course of action Cyndi must take is _____. go into the k
2. Why is it important to make a detailed summary about the research questions and for you to answer the research questions yourself?
The value of this expression is 30. 7 X 4-2+8=2 If parentheses are put around 2 + 8, what is the value of the expression?
Which of the following is nat a property of parallelogram