electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Trees and similar passages from Book XI employ the imagery of ___ for Augustine - present - time - darkness - deceit Struggle to understand the world and th
How does tje repetition phrase "without this" support the paragraghs argument?
In the shame of the cities, lincoln steffens argued that people needed to:
why is acid deposition a major environmental problem ,and how can it be minimized?
What was the most significant event that occurred in 1943? the Allied invasion of North Africa the German invasion of the USSR the Soviet victory at Stalingrad
Howany quadratic fouls are there?
Explain the difference between a theory and scientific law
Which type of essay focuses on how the author feels emotionally or philosophically about a subject? PLZ HELP
what is the difference between the cause and effect of an event in history
Help me with these questions!!!! PLEASE!!!! I WILL MARK THE BRAINLIEST ANSWER!!! I NEED THIS RIGHT NOW!!