roshangaire2000 roshangaire2000
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 8kg sugar cost rs148. how much sugar can be bought for rs 832.50​

Respuesta :

tirthakebabe
tirthakebabe tirthakebabe
  • 04-01-2021

Answer:

if 8kg- rs148

what about rs832.50

so you multiply rs832.50*8kg/rs148

answer=45 kg

Answer Link

Otras preguntas

list 2 legislative failures of the department of environment,food and rural affairs
Which statement is true? When designing an ad logo, it is important to keep it simple and clear in design. When designing an ad logo, it is important to keep al
Sam has $3.30 in quarters and dimes, and the total number of coins is 18. How many quarters and how many dimes?
What would most likely happen if there were no condensation stage in the water cycle? Water could not convert from a gas to a liquid. Water could not convert fr
Early musical theater featured
Write an equation and use it to solve for x. Options: x = 10 5/9 x = 9 x = 9 4/9 x = 27
simplify 12x^7y^4/6x^2y^5
Which of the following occupations is most responsible for ensuring the quality and safety of the food supply chain? O chefs O farmers O grocery store owners O
Paul got a chocolate bunny. On the first day he eats half of the rabbit. Every further day he eats half of the piece left over from the previous day. After how
how did the filipinos adapt or find a way to make spanish literature their own​