Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was stalins vision for the nation he ruled over
Which cells participate in the process of fighting a viral infection?
Hierarchical rankings within a society defined, in part, by people's income, education, occupation, and accumulated wealth are called __________ .
Brrrrreeejejennendiioo.
I need help adding and subtracting polynomials!!!
How much energy is required to melt 56g of ice?
Solving a system of equation to make comparison between men and woman earning degrees
2 cars are 200 km apart and then drive towards each other, one at a speed of 40 km/hr and the other at a speed pf 100 km/hr. how much time till they meet?
variable expenses: $2,510.60 Fixed expenses: $1,246.25 Miles driven: 4,800 What is the cost per mile?
10. The purpose of the reporter's formula is to O check sources Orefine the topic O gather details O explore audience and purpose