powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Please show work
26 lbs of onion cost $127.40. How much would 18 lbs cost\

Respuesta :

meowmeow223334
meowmeow223334 meowmeow223334
  • 03-12-2020
127.40/26 = $4.90 per pound
18 * 4.9 = $88.20
It would cost $88.20
Answer Link

Otras preguntas

what did the leakeys discover in olduvai gorge
How do I simplify 6x+8/4x+4?
in MLA documentation, a writer must_______ all entries in the Works cited list.
What is 98.044 rounded to the nearest thousands
Which is the most effective starting point for the process of historical inquiry? analyzing the evidence asking the right question(s) developing an interpretive
what is310763136 in word form
The ratio of girls to boy in the junior high band is 5 to 7. At the beginning of the year, there were 72 students in the band. By the end of the year, the ratio
Factors is 12 And 30
need help please asap
1. In which of the following selections is point of view used to highlight contradictions in what is being described? A) "Aztec Creation story" B) "Day of th