Aaliyah36771 Aaliyah36771
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter someone bought 0.125 pounds of roast beef for $5.00 How much will it cost per one pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer

$0.025

Step-by-step explanation:

0.125/5.00=0.025

Answer Link

Otras preguntas

Using an annuity to fund a qualified retirement plan:(A)is unsuitable under any circumstances(B)is suitable if it is a fixed annuity but is unsuitable if it is
Describe the difference between period costs and product costs. (Period /Product costs) are operating costs that are expensed in the accounting period in which
Can someone help me solve this please !? 20 points
What is the value of x?24​
Alice, a reporter at a daily newspaper, is given a low performance rating because she has not been meeting productivity requirements. She is personally affected
why should I always be good to people, even if they don't treat me well?? :(
Following is a recent Microsoft press release: REDMOND, Wash.—Nov. 29, 2017 — Microsoft Corp. on Wednesday announced that its board of directors declared a quar
V Harlon recorded this set of data, which contains an outlier. 163, 97, 184, 199, 169, 175 What is the range of this set of data? 12 97 102 172
In contrast to type 1 diabetes, type 2 diabetes: Select one: a. is caused by a complete lack of insulin in the body. b. is caused by resistance to insulin at th
Wanda has eaten 25 of the 28 grapes in her bowl, so she is 25/28 of the way to finishing her snack. Which statement best describes the portion of the bowl of gr