talee071 talee071
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $4 a pound and walnuts cost $8 a pound. Diego spent $15 on both ingredients.

Respuesta :

KazutoKirito KazutoKirito
  • 03-12-2020
What is the question sir
Answer Link

Otras preguntas

ella (tener) un gato pequeno
MATH HELP PLEASE<33333
Copper wiring has been the standard used for communications systems since before the invention of the telephone in 1876. True or false?
A gun shoots a bullet with a velocity of 500 m/s. The gun is aimed horizontally and fired from a height of 1.5 m. How far does the bullet travel?
Which set of numbers gives the minimum, lower quartile, median, upper quartile, and maximum, in that order, of this box plot? A. 15, 17, 19.5, 21, 25 B. 18, 1
7×3=(_×3)+(4×3)= what is the missing number and answe
PLEASE HELP ASAP IM SO CONFUSED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
write the value of the underlined digit 5.349 the underlined number is 3
I have 2 cases of games with the same number of games with the same numberof games in each case i give 4 away then i have 10 left how many games were in each ca
How did South Carolina respond to the attempt by Britain to gain more control over its colonies? Select the correct answer below. A. Although they opposed the n