xxsunflxwerxx2626
xxsunflxwerxx2626 xxsunflxwerxx2626
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help-
I need it-
urgently-

help I need it urgently class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$80 and $960

Step-by-step explanation:

Divide 240 by 3 which would be 80

Then multiply 12 times 80 (or 240 times 4) which would be 960

So $80 and $960

Answer Link
rhianaj25 rhianaj25
  • 07-12-2020
$80 andddd $960. :))))))))))
Answer Link

Otras preguntas

__________ is split nearly evenly among the industrial, residential and commercial, and electric power sectors.
What proved the answer to successful navigation on the return trip of the Mississippi River?
Which can you do to reduce the power consumption in your home? A Add more circuit breakers. B Wire more parallel circuits. C Replace 75-watt light bulbs with 4
What is the answer for x
Find the function rule for g(x). The function f(x) = x2 . The graph of g(x) is f(x) translated to the right 8 units and down 7 units. What is the function rule
If you carry a U.S penny (weighing 0.025 N) to the top of the Empire state building (449m) how much work have you done to the penny?
Raven has a feast aswers
linear function x y 3 -4 0 -8 -3 -12 -6 -16 The values in the table represent a linear function. How does the value of y change in relation to a change in t
please only comment if you know it
A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.50