twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

A series circuit contains two devices, one with a resistance of 10 ohms and one with a resistance of 4 ohms. If the generator supplies a voltage of 42 V, what i
a jar contains a mixture of 20 black marbles, 16 red marbles, and 4 white marbles, all the same size. find the probability of drawing a white or red marble on t
bob has three times as many baseball cards as bill. together they have a total of 68 cards. how many cards does bob have?
mis padres _____ muy simpáticos.
simplify;9h-12h=54-23?
All are examples of cross-contamination except
African americans have fought in every major united states war. true false
the land area that supplies water to a river system is called a divide. true or false
a right pyramid with a square base has a base edge length of 24 feet and slant height of 20 feet what is the height of the pyramid
John O'Sullivan has just completed his first year in business. His records show that he spent the following in advertising: Internet $620 Radio $610 Yellow Pag