Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

Read the sentence. Sally will help if you ask her. Which kind of clause are the words in bold? A. adverb clause B. adjective clause C. noun clause
four more than twice a number is 8
Kaya is saving money at a rate of $30 per month. Edgardo is saving money at a rate of $35 per month. They both started saving at the same time. If you were to c
Round 17 5/8 to the nearest while number
HEY has anyone read the book "Secrets at the Chocolate Mansion" I have an essay due tomorrow!!!! Thx. Please help me
Which technological innovation do you believe has had the greatest impact on film and why?
A pay for service Internet company charges $5 per hour for the first 3 hours of service plus a $10 connection fee.Write a function using function notation to de
Jocelyn has 400 pounds of chemical A that she must react with 200 pounds of chemical B to create chemical C for use in an industrial manufacturing process. How
how did the Marshall court of the 1810's-1820's further federalist views of a strong central government and a loose interpretation of the constitution?
Tendons blood and fat are examples of this