kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

Which prediction of weather is the most accurate for the next two days if there is an occluded front over the area? Question 2 options: constant rain dry warm w
Three identical resistors, when connected in series, transform electrical energy into thermal energy at a rate of 12 W (4.0 W per resistor). Part A Determine th
How do I write a one page paper on why you want to be marching band leadership
In 1923, the Supreme Court declared that "white" was not a scientific concept at all, but part of "common speech, to be interpreted with the understanding of th
Your parents have made you two offers. The first offer includes annual gifts of $10,000, $11,000, and $12,000 at the end of each of the next three years, respec
the spring mass system has an attached mass of 10g the spring constant is 30g/s^2. A dashpot mechanism is attached. which has a damping coefficient of 40g/s. Th
1. Calculate the average speed of a car that travels 600m in 60 seconds. 2. Calculate the average speed of a cyclist who travels 100m in 5 seconds. 3. Calculate
HELP NEED HELP ASAP! Find the zeros or roots for the quadratic expression 2x^2-8x-10 must show all work
Add (-3x^3+2x^2-4x+5)(x^3-x^2+1
What events occurs in prokaryotes but not in eukaryotes?