rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Electricity falls into what class of energy (A)Chemical because of the reactions taking place (B) lonization energy because the differences in charges between e
The ability of the east coast of the United States to communicate with the west coast east first made possible by
CAN SOME ONE HELP ME FINISH THESE SENTENCES ** click on the picture ***
Can someone pls help me hurry I’ll love you forever !!
How do the expressions 72 divided by 9 and Negative 72 divided by (negative 9) compare when they are evaluated?
PLEASSSEEE HELP ME WITH THE PAGE BELOW
Please help me I’m having trouble
Given f(x)=x-7 and h(x)=2x+3 what is the rule for h(f(x))
I need help please !! it’s talking about the novel the outsiders
im stuck whats the answer b3=1000