shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!! WILL MARK BRAINLIEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A coconut is attached to a palm tree 7.25 m above the ground. It has a PEg of 87.4 J. What is the mass of the coconut? (Unit = kg) HELP ME PLEASE
4. In a class experiment to determine information about free-fall acceleration, a watermelon and a pumpkin are each set to fall from the back of the stands at y
What is juxtaposition? A) when authors use contrasting examples to draw attention to key points B) when authors create suspense and tension as events move towar
Which of the following is an example of temperature
chernobyl nuclear accident in 1986
does anyone know a good sentence with sustain? HAS TO BE DISCRIPTIVE, ONE SENTENCE. WILL GIVE BRAINIEST AND 50 POINTS!!!
6) Find the smallert number bywhich thefollowing maybe divided to obtainaperfect cube2000​
Straws are sold in packs and boxes . There are 15 straws in each pack. There are 48 straws in each box. Tricia buys p packs of straws and b boxes of straws. wri
Imagine you are in a rocket flying from the Earth to the moon. What happens to the temperature outside of your rocket as you take off from Earth and travel thro