XantixsocialX
XantixsocialX XantixsocialX
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

I’m really stupid. I need help

Im really stupid I need help class=

Respuesta :

msannanoble
msannanoble msannanoble
  • 04-11-2020

Answer:

#7

1 box per 30 pounds

#8

1 notebook per 1.89 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link
sk8rchelsea
sk8rchelsea sk8rchelsea
  • 04-11-2020

Answer:

7. 30 8. 1.89

Step-by-step explanation:

30/1=30

9.45/5=1.89

Answer Link

Otras preguntas

Teotihuacan is famous for artifacts made from _____. jade obsidian ivory limestone
Which of the following options best describes the characteristics of a Chicano mural piece?
Many insulating materials contain spaces filled with air because air is what type of material?
The price of bananas went from $0.20 per lb to $0.60 per lb in four years. Find the rate of change of the price of bananas
Which best describes the conflict and resolution between Achilles and Agamemnon?
where do most of the people in Australia live
What is the next term in the sequence 2, 8, 32, 128, ...? 256 512 768 1024
Dividends are the periodic distribution of profits to investors. t/f
Inbreeding involves the crossing of organisms that are genetically related to each other. What is a possible disadvantage of inbreeding?
The group of polar bears that live along the eastern coast of Russia makes up an organism. a community. an ecosystem. a population.