wufungnan wufungnan
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jelly beans cost $15.98 for a 2 kg bag. At this rate, how much would 7 kg cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:

lets see every 2kg bag its 15.98 so every 4kg its 31.96 and for every 6kg its 47.94 so if every 1kg its 7.99 so add 47.94 + 7.99 you get 55.93

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which leaders of reconstruction had died by 1877
What is the net charge on an ion that has 9 protons, 11 neutrons, and 10 electrons? (1) 1+ (3) 1– (2) 2+ (4) 2–
what three requirements must be met in order to run for president in the U.S.
List three important steps in the early development of life on Earth?
The dating of geological formations is an example of a beneficial use of (1) isomers(2) electrolytes(3) organic compounds (4) radioactive nuclides
Which quantity of heat is equal to 200. joules? (1) 20.0 kJ (3) 0.200 kJ (2) 2.00 kJ (4) 0.0200 kJ
Compared to a proton, an electron has(1) a greater quantity of charge and the same sign(2) a greater quantity of charge and the opposite sign(3) the same quanti
What is HDI? What factors influence the HDI of a country the most?
Which particle has the least mass?(1) alpha (3) neutron (2) beta particle (4) proton
The ultimate decision by Hitler to exterminate all Jews