emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

On a game show, the first place winner got cash and prizes worth a total of $4,622.00. The runner-up won a total of $2,541.00. How much more did the first place
Graph: f(x) = -√x Step 1: Evaluate the function to find three points. f(0) = -1 0 1 -2 2 1 -2 9 y 2 6 x x y
Solve The Equation. 6x-6= -9(4x-1/3)
Graph: f(x) = -√x Step 1: Evaluate the function to find three points. f(0) = -1 0 1 -2 2 1 -2 9 y 2 6 x x y
(Please Answer Quickly) Find the distance between the point and the plane. (Round your answer to three decimal places.) (4, 2, 1) x − y + 2z = 6
anyyyy girrllll online hereeeere m soo bored​
The value of 3 in 6,300 is _____ times the value of 3 in 530.
How many solutions does the system of linear equations represented in the graph have? Coordinate plane with one line that passes through the points 0 comma 2 an
On a game show, the first place winner got cash and prizes worth a total of $4,622.00. The runner-up won a total of $2,541.00. How much more did the first place
For each function f, find f^-1 and f^-1(5). f={(-1,5), (0,0), (2,6)}