pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer of this question????
Let G = (V, E) be an undirected graph. Design algorithms for the following (in each case discuss the complexity of your algorithm): (a) Assume G contains only o
what is potential displacement?​
300 hotdogs and hamburgers total. Hotdogs cost $2. Hamburgers cost $3. How many hamburgers? How many hotdogs?
Is [113 + ( −74) ]+ (−26) commutative or associative property?
the real square root of -16
Please help this is algebra 1 the problem is in the picture below
What are m and b in the linear equation 12 + 6x + 15 + 10x = y?
Twice the sum of a number and 8 is the same aa the difference of 3 and the number. Find the equation that could be used to find the number, x. A. 2x+8=x-3B. 2(x
Monica's school band held a car wash to raise money for a trip to a parade in New York City. After washing 125 cars, they made $775 from a combination of $5.00