willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
Scientific models can be used for a variety of different purposes. Which of the following statements about scientific models is not true? a. Scientific models c
What is the amount of space between two points on a line. It is always expressed as a nonnegative number
Solve the system using the elimination method. 2x + 2y + 5z =−1 2x − y + z =2 2x + 4y − 3z =14 What x,y, and z?
The price of one share at Acme company declined five dollars per day for four days in a row how much did the price of one share change in total after the four d
Why did the laser beam move when the magnet was placed near it
The product of 5 and a number x is 14 . What is the value of x? x=194 x=120 x=54 x=434
Need some help! Graph the equations y=3x-5 and x+3y=6 on the same xy-plane. What is significant about these two lines? (Explain your answer) Thanks!
In what ways is globalization of culture apparent in the landscape ?
The attack on Pearl Harbor occurred on a Sunday morning. True or False
What is the name given to software that provides the interface between the os and computer hardware?