tanyap tanyap
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

HELP please
(15 points)

If three pounds of coffee cost $22.56 , what is the cost of 1 pound ?

Respuesta :

reaganflora1
reaganflora1 reaganflora1
  • 02-11-2020

Answer:

1 lb is $7.52

Step-by-step explanation:

$22.56/3 = $7.52

Answer Link
Ironpyre Ironpyre
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

$22.56 / 3 = $7.52

Answer Link

Otras preguntas

How do you write a word form for 4.293
What kind of sentence is Merlin carried the baby to safety
How you solve 7p+9=81
What is the value of the digits 4 in the number 84,230
Express as a unit rate: 2400 miles in 48 hours.
The part of cell division that causes the separation of the cytoplasm is _____? Mitosis,Meiosis,Cytokinesis
a fast food restaurant sold 24 burgers with cheese If the ratio of burgers sold with cheese compared to without cheese was 3:2 how many burgers did they see tot
Round 315 to the nearest ten
How does Newton's second law apply to basketball?
(3x+2)∧2=9 how do i solve this in the square root property