masson67
masson67 masson67
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3. If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce
package?

Respuesta :

chanheepink101
chanheepink101 chanheepink101
  • 02-10-2020

Answer:

324 cents or 3.24 dollars

Step-by-step explanation:

13.5 multiplied by 24=324

Answer Link

Otras preguntas

Four factors that lower one’s self esteem ?
Question 1a. The following equation models the spread of a disease: Where: N(t) is the number of people infected at the time. N0 is the initial number of i
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
Emperor penguin can be found on only one continent
Find mUW please help!!!
WILL GIVE BRAINLIEST IF ANSWERED FAST!!!
What 3 pieces of data would you expect to see for a developing country
If two sides of a triangle measure 2 and 4, what might the third side be?
how to find density of mixture ​
Last week, a dairy farm produced m kg of cheese. The dairy farm also produced 28 kg more yogurt than cheese and 3 times as much ice cream as cheese. The dairy f