avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

what is -1.716 as a fraction?
What is the range of numbers along the lines of longitude
Kelly and 23 friends go roller skating.They pay a total of 186 dollars. About how much does it cost  for one person to skate?
what is the best way to find out the subject of a map
Fern rounded to the nearest ten to estimate 548-132. She subtracted 540-130 and got 410. Is Fern's estimate correct? Explain.
AFTER EVERY NINTH VISIT TO A RESTAURANT YOU RECEIVE A FREE BEVERAGE . AFTER VERY TWELFTH VISIT YOU RECEIVE A FREE APPETIZER . IF YOU VISIT THE RESTAURANT 100 TI
I need to convert this to a scientific notation 286,300,000,000.00
What are two numbers that add up to 70 without regrouping?
Calculate how much work you need to move the 130 N trunk to a ledge 2 m above.
why is 743 a prime number