elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

Find the word that has the same ending sound as "bread"?a. ready b. door c. lead
PLEASE HELP! HOW DO YOU SOLVE THIS?
"Eat Healthy Stay Healthy" is the slogan to keep oneself healthy and active. H are some sources of healthy food: BERRIES, FRUITS, VEGETABLES, GRAINS LENTILS and
find the amount of elapsed time between the pair 9:10 am to 4:44 pm
From a circular card sheet of radius 14cm, two circles of radius 3.5 cm and a rectangle of length 3cm and breadth 1cm are removed. Find area of remaining sheet
I am a grade 9 student currently studying biology, chemistry and more as my electives. \ desire to be a doctor and is amazed by the human body and structures of
correct the following sentence using proper grammar: i will going 2 shop too buy icecream
Soil is composed of:a. mineral particles.b. organic materials.c. air.d. water.e. All of these
3x=4x/6x 6x=56x 8x=56d
identify the graph and the solution of the given system. 2x+3y=0. -3y=6-2x