eo23 eo23
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

A package of fish weighs 2.5 pounds. The price is $3.50 per pound. What is the price of this package?

Respuesta :

mnthomas0606 mnthomas0606
  • 04-09-2020

Answer:

$8.75

Step-by-step explanation:

If you do

$3.50 x 2.5 you get

$8.75

Answer Link

Otras preguntas

The beginners field hockey kit costs $150 it is $15 more than three times the cost of the basic kit. What is the cost of the basic kit
Add or remove commas Judy Blume used her favorite,wooden,spoon to stir the nacho cheese.
Add or remove commas Luke peeked into the haunted house through the spooky,glass,window
look at the picture and plzz help me
100 Points! Please Help Me
If a manufacturer has a shortage of a popular product what will likely happen to the price of the product
Please answer!!!!!!!!!!!
please i really need this promise to give brainlist plzzzzzzzzzWill give brainlist!!!!!! In Figure 20-1, which of the following is characteristic of the air mas
Determine the equation of the line for the given information: Two points on the line are (0, 4) and (7, 18). Use the points to first determine the slope and y-
How do I find the value of x