Bobie76 Bobie76
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

in the bakery, a container of cookies is $4.55 and contains 13 servings. divide the coins into 13 equal groups to determine the cost per serving.

Respuesta :

ttzl14 ttzl14
  • 02-09-2016
Per serving cost $0.35.
Answer Link
asyahunter2018 asyahunter2018
  • 02-09-2016
Each serving cost .35 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Which Of the following was a major grievance of the colonists against Great Britain?
is every equilateral triangle cute
Write five numbers that round up to 600
Which of the following is a characteristic of a nation?
In what ways are herbivores and carnivores alike
Large numbers of skilled workers left Iran in the early 21st century, primarily because __________. a. the use of their skills was outlawed by Iran’s Islamic go
What Type of Atom Na2CrO4
The French helped the Patriot war effort by         A. keeping Spain out of the war.   B. providing a navy and military support.   C. going to war against hosti
A Venus flytrap produces new leaves from the step tip. Which life characteristic does this illustrate? a. growth b. reproduction c. homeostasis d. response to s
why did the polish army have difficulties responding to the german attack