boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

break down that occurs in mouth
3. 40 horses to 6 COWS
Think about the text A Christmas Carol by Charles Dickens to answer questions 1–5. How does the Ghost of Christmas Yet to Come differ from the Ghost of Christma
Question 2 (1 point) What seems inviting to Billy when he looks through the window of the old house? A: He sees a dachshund lying in front of the fireplace. B:
80 of ___games is 32 games
Complete the two-column proof by providing the missing statements or reasons. Given: ABCD is rhombus Prove: angle 1 = angle 2 Statement Reason 1. 1. Given 2. 2.
A person is climbing on a mountain, explain the points of maximum kinetic energy and maximum potential energy.
which of these is an example of assimilation?A. Following ways from the old countryB. Running a business in the native language C. Learning how to speak English
-1/3 = r -3/4 what is r?
Question 5 of 10 Which of the following will help you plan achieving your goal? A. Determining how you will do it. B. Determining who can help you. O C. Determi