coby12399
coby12399 coby12399
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-kilogram bag of sugar costs $5.09. What is the unit price, rounded to the nearest cent?

Respuesta :

Pixal
Pixal Pixal
  • 03-06-2020

Answer:their is something wrong in the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

4/9 divided by 2/3 divided by 5/6 equals
Anyone know how to do question 4a and 4b?
How did the living conditions of the working class differ from those of other social classes?
Do you think it is important to spend time with the elderly?Why Or Why Not?
based on the context of the sentence, what is the most precise meaning of the word, "droshky"?
what kind of apple grows in us
which type of viral hepatitis is caused by drug use or sexual activity? type a type b
Which property is used in the following equation? 3(7+4)=21+12
what type of leader is a shogun?
how did jamestown people work with native americans