myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

Suppose that the event of picking a face card from a standard deck of 52 cards is considered a success. If a card is drawn at random and replaced, and this proc
(-2√7x^2) * (1/3√28x^3)
Simplify. n/2-n- 2/n-2. a. 2-n/n+2 b. 1 c. n+2/2-n d. -1
how to work y intercept
Both heavily relied on dream analysis in their treatment of patients
So I need a little help here... I just learn this and I'm horrible at math :( Please state each steps clearly and explain them too (if you can, if not it's ok)
What are the exact solutions of x^2 = 4 − 7x?
When vibrational motion in an object increases, which is a true statement? A. Kinetic energy, temperature, and thermal energy increase. B. Kinetic energy, temp
A cylinder has a radius of 8 cm and a height of 14 cm. What is the volume of the cylinder? A. 112 straight pi cm3 B. 224 straight pi cm3 C. 896 straight pi c
Which sentence does not contain any errors in the use of italics or quotation marks? A. Pegasus Landing is the name of the sculpture in front of the library.