kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

If a teen buys a customizable cell phone face plate to avoid being rejected by peers, this is an example of?
Trader joe’s differentiates itself from competitors by offering top-quality foods obtained through sustainable agriculture. This business strategy implies that
Someone please help me with Graph!!(My answers keep coming wrong)Topic= Solving systems of equations by Graphing​
If you eat a diet with 2,000 kilocalories and 45 percent of those calories come from protein, about how many grams of protein did you eat?
Please Help! The total arm and blade of a windshield wiper is 9 in. long and rotates back and forth through an angle of 92 degrees. The shaded region in the fig
what is the pH value of Potassium hydroxide
The section of an acceptable use policy that details what actions will be taken if the policy is not followed is known as?
Joey paints old furniture and sells the pieces at craft fairs. the function f(t) approximates how many pieces of furniture he paints per hour. the function w(h)
Match each excerpt to the rhetorical device it uses. satire rhetorical questions repetition we choose to go to the moon. we choose to go to the moon in this dec
How many 5-digit numbers can be created using the digits 2, 3, 5, 7, and 8 without repeating any digits within that 5-digit number?