jadeco22 jadeco22
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

4 bags of popcorn cost $5.00. If each bag costs the same amount, how much do 3
bags of popcorn cost? (Write the answer only, do not include the dollar sign)

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-05-2020

Answer:

2.40

:))

~Savannah

Answer Link
danielg1703mecom danielg1703mecom
  • 04-05-2020

Answer:

each bag cost 0.80 and 0.80*3=

2.40

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do I make a formula for a line if they only give me the intercept and the slope
Which religion has a cultural landmark the dome of the rock
what were the 4 major causes of imperialism?
if cosx=1/12 and sinx>0 find tan2x
what are the differences between german and english schools
"Pilgrim progress" what does the town vanity symbolize?
Donald Johanson, Tom Gray, and others discovered a hominid that lived in East Africa__________ million years ago and nicknamed her Lucy, whose scientific name t
How many 1/10 are in 3?
If 2n=14 what Is 8n? I am really bad at algebra and I need to do my homework
How does latitude affect climate