vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is equivalent to 3a + 4b – (–6a – 3b) ? A. 16ab B. –3a + b C. –3a + 7b D. 9a + b E. 9a + 7b
which expression is equivalent to x^4-y^4?
1. What is the respiratory structure of a millipede? A. book lungs B. tracheal tube C. gill slits 2. what is the respiratory structure of a spider? A. gills B.
solve for x: 2x^2+4x-16+=0
I need a Amazon tribe name please! Need for Monday
What are some reasons why Immigrats people come to the U.S.?
how do u divide 16 by 3/5
what colors are birds are attracted 2
A ski jumper competing for an Olympic gold medal wants to jump a horizontal distance of 135 meters. The takeoff point of the ski jump is at a height of 25 meter
Which of the following categories includes the most distantly related organisms? (A) family (B) species (C) class (D) genus (E) order