myoung3490
myoung3490 myoung3490
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

20-MIJ Grade 6 Mathematics Advanced [Q4]
Which are examples of unit rates? Check all that apply.
$45 per ticket
5 shows every 3 weeks
30 seats for every row
$100 for 5 tickets

Respuesta :

amycastro081107
amycastro081107 amycastro081107
  • 04-05-2020

Answer:

$45 per ticket

Make sure to mark as Brainliest plz. :)

Answer Link

Otras preguntas

what did General MacArthur address Congress after he was fired
how do glow sticks glow?
Prices tell entrepreneurs which areas of the economy they may profitably expand into
People cannot use most of the freshwater on Earth because it is in the form of ______?
What is the main digestive function of the pancreas?
Need help to answer
what is thr difference between dividing 16 by 2 and finding the square roots of 16?
what property was used to rewrite the polynomial expression (x+5)+3(a+(6x)y) to (5+x)+3(a+(6x)y)
A material through which electronics do NOT easily flow is
People cannot use most of the freshwater on Earth because it is in the form of ______?