andreacamachoo
andreacamachoo andreacamachoo
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

i need help anyone please

i need help anyone please class=

Respuesta :

Kristiechi
Kristiechi Kristiechi
  • 02-05-2020

Answer:

P=16[tex]\sqrt{5}[/tex]

A=80

Answer Link

Otras preguntas

which Shop tools can be used to rip material, make miter cut, and groove or dados​
HELP!! 100 POINTS- Please take this seriously!! picture above^ Instructions Click the links to open the resources below. These resources will help you complete
A package of 6 pairs of insulated gloves costs $31.74. What is the unit price of the pairs of gloves? The unit price is $ per pair of gloves.
If f(x)=x^2+3x-10, then f(10)=?
Toby and Marcos both collect stamps. Toby has 10 stamps and collects 4 new stamps every week. Marcos has 60 stamps and collects 2 new stamps every week. After h
find x intercept if y=-5x+60
At the mall, Claire buys a hat that is 60% off and socks that are reduced to $5.49. She spends a total of $9.49. Let x represent the cost of the hat.
Very simple, Match the direct side with the indirect side. ( Characterization ). Giving brainliest, a like on ur answer, and 5 stars of course. :)
5. It is the process of separating coconut pulp (sapan from coconut milkA crystallization B. distillation C. filtrationD flotation​
Help please simplify