tikt tikt
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can somebody pls help me if right I will mark brainlist !! :)

Can somebody pls help me if right I will mark brainlist class=

Respuesta :

davidnathanpusey
davidnathanpusey davidnathanpusey
  • 01-05-2020

Answer: The answer is C, 85 green apples.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2 1/4 pounds of chocolate cost $9.00. What is the price per pound?
A pregnant woman planning her diet should generally include an extra 300 Calories per day. a.True b.False
proper usage of the PRICE method of treatment can heal an ACL injury
The volume of the tank is 1890 L, and the density of seawater is 1.03 g/cm3. What would be the mass of the water in the fish tank?
The value of an explanatory variable is 5, while the corresponding value of the response variable is 10. What would be the coordinates of this data point when p
Is the following a sentence or a fragment: Giving every new opportunity a chance to impress me. -Sentence -Fragment
Giraffes evolved over many generations to have long necks. Giraffes that had longer necks were more likely to survive than giraffes with shorter necks because t
Ou hear: no entiendo el problema. you write: entender
the length of the rectangle is 3 ft less than double the width, the area of the rectangle is 44 ft squared. what is the length and the width?
In the diagram below, BC is an altitude of ABD. To the nearest whole unit, what is the length of CD?