josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

What factors contribute to global winds identify areas where winds are weak
is 1/2x=21 42 i need to be sure
How did Rome's conquest change the Roman army?
Please help! Read the information below: In 1840, the population of Chicago was only 4,470. By 1900, the city's population was 1,698,575. Which factor contribut
what is the simplest form of 3/30
what difficulties did the settlers in Jamestown and Plymouth have in common
Political campaigns use technology such as the internet, blogs, television, radio and cell phones to distribute their message. True or false
How to calculate the rise and run of a slope (4,-1) and (-2,3)
What is true about the variable x when the variable n is a negative number?
Riverside Elementary School is holding a school-wide election to choose a school color. Five eighths of the votes were for blue, five ninths of the remaining vo