answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

The Moon shines at night. The Sun shines during the day. How is the light from the Sun different from the light from the Moon? ) A) The Sun creates its own ligh
Which of the following is not a source of bias? a. misinformation b. lack of parental guidance c. ignorance d. stereotypes Please select the best answer from th
Which brought an end to the great West African empires?
Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary.​
How are the monotheistic religions (Judaism, Christianity, and Islam) similar?
What does NOT happen during interphase
5 The learned behaviors people participate in to mark important milestones in their lives are - A) religion B) pop culture C) traditions D) cultural hearth
Slope and y-intercept form from a table
If the Sun were the size of a ball a man could stand in, how big would earth be?
A city held a bike parade. 52 bikers rode in the parade, and 8 of them rode a fixed-gear bicycle. What is the probability that a randomly chosen bike in the par