wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

An airplane flies 3/4 of a mile in 1/8 of a minute what is the airplane speed in miles per minute
What does "mixed feeling" mean?
A class of 33 students elected a class treasurer. There were 11 votes for Candidate A and 15 votes for Candidate B. The rest of the class did not vote. Which ex
What behavior do you expect to see in a cell that has a mutation where cdk is always turned on?
Why does a puppy requires time to train?
A submarine was situated 800 feet below sea level. If it goes 450 feet up towards the surface, goes back down 100 feet and then goes up again 210 feet, what is
is 5/10 < 2/8? I need help
which expression is equivalent to 2(m-4)+1
5/16 = x/160 solve the proportion
_____________mucho calor. Hacía Hizo