djordan964 djordan964
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

How many apples can I buy if each apple is 2 dollars and I have 280 apples

Respuesta :

FirasKhan
FirasKhan FirasKhan
  • 03-04-2020

Answer:

140

Step-by-step explanation:

280/2 = 140 apples

Answer Link

Otras preguntas

18 oz. of peanut butter is $2.79. What is the price per pound? Use 16 ounces = 1 pound.
Your immune system uses 2 different types of responses and many types of lymphocytes to protect your body. The humoral immune response and the cell mediated imm
What was city was the capital of the roman republic?
Hitler violated the terms of the treaty of versailles by rearming Germany true or false
For the school concert band performance, student tickets cost $8 each and adult tickets cost $12 each. the sellers collected $3,200 from 300 tickets sold. how m
Please help me with this government! :/
which best describes the kind of questions asked of the poems speaker
In Faulkner's speech, what does he say young writers can help man do? A. Succeed B. Believe C. Understand war D. Know good literature
The most important thing to consider when choosing an apartment is:
Which of the following is not an example of a biological polymer a) blood serum's b) saliva's amylase c) table sugar (sucrose) d) glycerol