first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

list three measurements with different units that are equal to 5 meters
How did Stanley Miller experiment in 1953 influence scientific thinking about the Irgun of life
Hello history people
if one letter is chosen at random from the word combed, what is the probability that the letter chosen will be a "d"?
How does Susan B. Anthony argue that women are entitled to vote? She states that the founding documents confer rights on all people, including women, and theref
1. Explain how cholesterol plays an important role in at least two different human body systems.
Which is a true statement about the trend in higher education cost
What rhetorical device is being used in the sentence? They have chained, bound, and gagged our freedom. A. Parallelism B. Diction C. Analogy D. Previewing
Agriculture is _______________________. a. slowly being replaced by mining as the primary industry in Southern Africa c. not possible in Southern Africa because
5218 2/3*2137 3/8*145678 7/8