emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

who or what determines if an area is a country
In 1917, Czar Nicholas II abdicated his throne after hundreds of thousands of Russians protested in Petrograd, Russia's capital. What was one of the major reaso
At the beginning of the mission, since our priority was to identify the origin of the alien’s signal. What is the most accurate way to describe the excerpt? It
Harry has medical insurance through an HMO. He would like to see a podiatrist about the foot pain he has been having. What is the first step he will have to tak
Which expression can be used to convert 100 USD to Japanese yen?
solve for r in the formula S=L-rL where S is the sale price, l is the list price, and r is the discount rate. a. an item with a list of price of $128 goes on sa
Je veux un gâteau, une tarte et des macarons et eclairs
what is the difference between a source and a mouth
After the 1964 election, President Johnson believed that
38.2mm converted into cm