cluchmasters7647 cluchmasters7647
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

Lizabeth earned $126 for 6 hours of work. The equation 6h=126 can be used to find h the amount earns in one hour. How much did lizabeth earn in one hour

Respuesta :

tanayaw55
tanayaw55 tanayaw55
  • 02-04-2020

Answer:

$21

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

a trait that improves an individuals ability to survive and reproduce in a specific environment is called
PLEASE CHECK MY ANSWERS (PART 2)
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
Which pronoun correctly completes the elliptical clause? You folded fewer towels than __________. A. him B. he
which of the following sentences contains a verb phrase? A.I shall be all that I am and more B. the crowed roared as the bull charged. C.I believed every word h
por que os vulcões e os terremotos são mais freqüentes em certas regiões do planeta
What would be most useful to help make a simple compass a nonmetal bar,a round metal can,a small iron nail,or a Quartz needle
What would be most useful to help make a simple compass a nonmetal bar,a round metal can,a small iron nail,or a Quartz needle
Express 9.062 as a mixed number in the simplest form.
A grain storage bin has the following dimensions, 11 feet high, 28 feet long and 12 feet wide. The volume of 1 bushel is 2200 cubic inches or 1.273 cubic fee