invictus3k invictus3k
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 0.4 cups of sugar costs $7.36 how much does 0.1 cup of sugar cost

Respuesta :

knightlyssaj knightlyssaj
  • 02-04-2020

Answer:

$1.84

Step-by-step explanation:

You take $7.36 and divide it by four.

Answer Link

Otras preguntas

explain why human language is more complex and sophisticated form of communication ​
21 points if someone gets it right. You randomly pull a scrap from a bag of scraps. The bag has 3 red scraps, 4 yellow scraps, and 4 black scraps. After that,
How do I do these question? Please answer a and b. not mix them together. Please help!
If I made a solution with 50g KI and 25g I2 dissolved in 500ml H2O and I used a 100ml of the 500ml solution, what is the molarity of the 100ml?
Historical sources can contain bias or points of view. People's beliefs and values affect their perspectives. New information can affect previous understandings
How do I do these question? Please answer a and b. not mix them together. Please help!
670 nm light shines through two slits that are separated by 0.3x10-3 m, and forms a striped pattern on a viewing screen. The fourth bright line on the viewing s
a manager spent 5 hours a day in meeting. if he said he spent 70% of his day in meeting how many total hours did he work​
The Settlement House Movement began in____________ and came to the U.S. in 1886 with the opening of the University Settlement House in New York City. Americans
Find the variance for the given data. Round your answer to one more decimal place than the original data. -12 6 -3 6