soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which unit rate is the lowest price per ounce? (5 points) Choice A: 7 ounces of cranberries for $2.98 Choice B: 18 ounces of ranberries for $7.18 a Choice A b
What does Martin Luther King mean by brotherhood and Sisterhood?
Polynomials-Algebra Let f(x) and g(x) be polynomials as shown below. (See picture) Which of the following is true about f(x) and g(x)? A. f(x) and g(x) are not
Parker and Trevor can leave class 15 minutes early because Parker and Trevor finished the final exam early. What is the best way to rewrite this sentence? A.
Explain the qualifications, responsibilities, and limits of the United Nations secretary-general.
Explain an important purpose of school ?
Which of the following statements best counters this argument? The Supreme Court is composed of a balance of political viewpoints, which forces consensus, as op
Is the underlined noun common or proper? Did Mrs. Porter assign homework? Mrs.Porter is underlined
What is the smallest integer to have three different prime factors?
I’ll mark brainliest what’s 1228822882-1228822882?