qashaaay2finee qashaaay2finee
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

(14 pies eaten in 2 minute) What is the ratio of minutes to pies eaten?

Respuesta :

gcantiga44
gcantiga44 gcantiga44
  • 01-04-2020

Answer:

1 : 7

Step-by-step explanation:

minutes : eaten pies

2 minutes : 14 eaten pies

2 : 14

2 ÷ 2 : 14 ÷ 2

1 : 7

Answer Link

Otras preguntas

The normal aging process is BEST defined as the time when:a) Individuals reach retirement ageb) Physical and mental capacities decline gradually over timec) Chr
Who will manage the Common Core State Standards in the future?A) CCSSO and NGAB) NEA and AFTC) Federal governmentD) Not mentioned
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
A pair of sneakers is on sale for $51.25. If the original price of the sneakers is $62.50, what is the percent of the discount
what is the oldest question here? like the first person to go and ask a question in brainly (0_0)- Zahra
Use either Global Auto case study or your own organization as the basis for the assignment. You are an information system consultant working for New Century Sys
HELLUR ITS MADEA ANYBODY NEED some tutoring I don't have anything to do because my license has been suspended for 36 years 1+1=?
Larry is giving his friend Julia a potted plant for Christmas which of the following could be a plot potted plant he chooses to get
They Said, we We will not permit this".​
2826 to the nearest hundred