dennise23
dennise23 dennise23
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter. How much does Jillian spend for the fabric?I need help asap no need to give me example just answer

[help]

Respuesta :

aviboo040406 aviboo040406
  • 04-03-2020
20.7
answer ^^^^^^^^^^
Answer Link

Otras preguntas

how to write 0.632 in wordform please show an example
What is 3.82 rounded to the nearest whole number?
Tia is buying paper cups and plates. Cups come in packages of 12,and plates come in packages of 10. She wants to buy the same number of cups and plates, but pla
A bus on a regular schedule takes 3 1/4 hours to reach its destination. The express bus takes 2 1/2 hours to make the same trip. How much travel time can be sa
what is the complete subject in the following sentence? the young boy rode the bus to school.
find the opposite or additive inverse of 48 =
change 0.025 , 0.00003 , 0.00197 to scientific notation
The moon is about 240,000 miles from Earth period what is the distance written as a whole number multiplied by a power of 10
What does the fact the pi is irrational indicate about it'd decimal equivalent
What is the diameter of a circle whose circumference is 5? 1) 2.5/pi squared 2) 2.5/pi 3) 5/pi squared 4) 5/pi