madisonkalman7 madisonkalman7
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

one large bag of takis cost $3.50 how many bags would you buy with $21.00?

Respuesta :

thiccerthanasnicker
thiccerthanasnicker thiccerthanasnicker
  • 04-03-2020

Answer:

6

Step-by-step explanation:

21 divided by 3.50 is 6.

Answer Link
goldmaster883
goldmaster883 goldmaster883
  • 04-03-2020

Answer:

6 bags of takis

Step-by-step explanation:

$21.00 / $3.50 = 6

Answer Link

Otras preguntas

Part A Which inference can be made about the author's experience at the Lincoln School in Barrio Boy? The teachers and classmates are barriers to learning Engli
Evaluate the expression if a=−1, b=4, and c=6. 3c2+2c+2c2
What do you think the biggest difference is between an unreliable source and a reliable source?
2. REREAD Reread lines 15–31. Circle every use of the word human in this paragraph. What idea is Vernikos emphasizing by repeating this word? What opposing view
Which line best communicates the speaker's feelings of loneliness? A. To kiss her tears B. Someone to hold and be held by C. Its flow if only D. To be without
how many countries are there in world . Answer it fast​
Answer according to the model. MODELO el carro del señor González/ nuevo → -¿Es el carro del señor González? -Sí, es su carro. Su carro es nuevo. 1. el hermano
Pizza Palace charges $13.25 for a plain cheese pizza and $.75 for each additional topping. If a cheese pizza with toppings costs $18.50, how many toppings are o
Multiply: (x + 1)(x + 6 )
simplify the expression