cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Benefits and outcomes of agriculture
Who tried to reestablish Catholicism in England?
A store sells notebooks for $3 each and does not charge sales tax. If x represents the number of notebooks Adele buys and y represents the total cost of the not
How do you name a segment? How do you name a line?
174,383 round to the nearest thousand
States are permitted to enter into an agreement with one or more states or with a foreign state if they receive Congress's consent. What are these agreements c
how many tens are in 180
What are different skill-related components
Chip collected 2,090 dimes. Sue collected 1,910 dimes. They divided all their dimes into 8 equal stacks. How many dimes are in each stack? Explain.
23h−13h+11=8 what is the answer but need to show the work