issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Write three equivalent fractions for the fraction 5/45
What is least common multiple of 28,12,14,21?
A toddler is taken to the emergency room (ER) and the triage nurse tells the parent that the child’s weight is 25 pounds. When the nurse enters the data into th
relate peak flow to lung function
Please help me with any of the questions
So If Mr. Cohen drives 84 2/10 miles on Tuesday,84 6/10 miles on Wednesday,85 miles on Thursday how many miles would He drive on Sunday
help me plz 10 pts attachment included
There are 34,208 visitors in a museum. Round off the number of visitors to the nearest thousand.
which of the following sample sizes for a large number of samples taken from a a population will result in the sample means most closely approximating a normal
Which principal part is this verb form? (is) cutting A. present B. present participle C. past D. past participle