xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Cameron was given the following series of observations. Which represents a theory? Rocks are found on the ocean floor. Rocks can form volcanoes. Rocks
Specific immunity is associated with antibodies. True or False?
12b 40b^2 greatest common factor
Art theft is such a serious and costly crime that the federal bureau of investigation (FBI) and several international agencies work to recover missing art. True
All of the following were beliefs of Federalists EXCEPT which one? A) The U.S. should have a strong national government organized by the most educated citizens.
16 is divided by the sum of a number q and 1. The result is 4. What is the number?
Use the quadratic formula to solve the equation​ 4x2−10x+5=0. Enter your answers in simplified radical form in the boxes. X=______ or X=_____
Please help with questions 9 and 10 !!!!!!!!!!
In the context of the poem "i hear America singing" by Walt Whitman ,what does the word blithe most likely mean?
How do I solve each inequality by reading the corresponding graph?